Riga Cup & Yumura Cup 2016

18/11/2017
2016. g., vasaras pašā sākumā 4. jūnijā, Rīgā norisinājās Latvijas Kendo Federācijas rīkotas starptautiskās sacensības "Rīgas Kauss  & Jumura Kauss 2016". Kopumā seminārā piedalījās ap 50 cilvēkiem, no vairāk nekā 6 valstīm.
 
Semināra galvenie viesi un arī sacensību tiesneši bija Kendo skolotāji no Japānas:
 
Masahito YUMURA (Kendo Hanshi, 8 dan);
Koetsu SONE (Kendo Kyoshi, 8 dan);
Fumio MORI (Kendo Kyoshi, 8 dan);
Shigeru YONEKURA (Kendo Kyoshi, 8 dan);
Hideki ICHIKAWA (Kendo Kyoshi, 7 dan);
Yoshiyuki HAGA (Kendo Kyoshi, 7 dan);
Noboru KOSUGE (Kendo Kyoshi, 7 dan);
Kazuaki KOROGI (Kendo Kyoshi, 7 dan);
Kazuhisa INOUE (Kendo Kyoshi, 7 dan);
Midori KIKUCHIHARA (Kendo Kyoshi, 7 dan);
Yorihiko MAENO (Kendo Renshi, 7 dan);
Yumiko YASUDA (Kendo Renshi, 6 dan);
Yoko OKAMOTO (Kendo Renshi, 6 dan);
Kiyoko INUI (Kendo Renshi, 6 dan);
 
Skolotāji no Japānas demonstrēja ne tikai plaši pazīstamu Kendo bet arī dāžādu skolu tehnikas – Nito ryu. Semināra ietvaros noritēja arī kaligrāfijas (Shodo) un tējas ceremonijas mācību stunda, kuru vadīja Japaņu skolotāji, un kuras laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar japāņu kulturas pamatiem.
 
Pēc sacensībām tika organizeta atvadas ceremonija (“Sayonara party”), kur visiem dalībniekiem tika dota unikāla iespēja baudīt japānas ēdienus – Sushi un Gyoza, kurus pagatovoja mūsu viesi no Japānas.
 
Sieviešu konkurencē vislabākos rezultātus sasniedza Elina Loputeva, tiekot līdz finālam un piekāpās sportistei no Japānas, iegūstot 2.vietu.
 
Vislabāko rezultātu vīriešu konkurencē izdevās sasniegt Rīgas Kendo kluba sportistiem Denisam Arseņinam un Jānim Galdiņam, kuri sīvi cīnoties tika līdz finālam un spraigā cīņā uzvaru svineja Deniss Arseņins.
 
Apsveicam mūsu sportistus ar labiem rezultātiem!!!
 
Sacensību oficiālie rezultāti:
 
Sievietes:
 
1. A. Sato (JPN);
2. E. Loputeva (LAT);
3. A. Yumatova (RUS)/ R.Girdzijauskaite (LTU);
 
Balva par cīņas garu - E. Loputeva (LAT);;
 
 
Vīrieši:
 
1. D. Arsenin (LAT);
2. J. Galdiņš (LAT);
3. M.Maciulevicius (LTU)/A.Serov (RUS);
 
Balva par cīņas garu - J. Galdiņš (LAT);
 
Juniori:
 
1. R. Korolj (LAT);
2. S. Gromova (LAT);
3. A. Jurgens (LAT);
 
Balva par cīņas garu - S. Gromova (LAT);
 
Berni:
 
1. R. Korolj (LAT);
2. N. Kindzulis (LAT);
3. A. Kochetov (LAT);
 
Balva par cīņas garu – A. Kochetov (LAT);